דרך הדובדבן – קטיף עצמי ומיון הדובדבן

חלק א' – קטיף דובדבנים בוסתן בראשית – נתחיל את היום בקטיף עצמי ב"בוסתן בראשית" אשר נמצא במטעי עין זיוון מתחת לתצפית תמונה של קטיף דובדבניםקוניטרה –  100 דונמים של ריחות, צבעים וטעמים – להיכנס ולאכול ממיטב פירות העונה: דובדבן, דובדבן חמוץ, פטל, אסנה, חזרזר, אגסים, אגס אסיאני, נקטרינות, פנטזיה, אפרסקים, תפוחי – גלה, פינק ליידי וענבים – כל פרי בעתו.

חלק ב' – מרכז המבקרים בראשית – בתקופת עונת קטיף הדובדבנים, שאורכת כחודשיים נקטפים במטעי בראשית  כ- 1400 טון דובדבן! במרכז המבקרים "דרך הפרי" נצפה במיצג על דרכו של הדובדבן והטיפול המוקפד שהוא עובר. לאחר המייצג נבקר במערך המיון של הדובדבן ונכיר את שלבי הטיפול בפרי בכל שלביו ועד הגעתו לשוק.

חלק ג' – תצפית והסבר מעמדה קולית במצפה הר בנטל – ממרומי הר בנטל,  נשקף נוף מרהיב אל עבר הצפון, דרך לבנון ועד לעומק תמונת אטרקציהשטח סוריה. במקום בונקר צה"ל ואחת מהתצפיות הפנורמיות המרהיבות ביותר בישראל!!! נקבל סקירה על המתרחש כיום ועל ההתרחשויות בעבר.

חלק ד' – ארוחת צהריים כשרה בחדר האוכל של אחד הקיבוצים (בעלות נוספת של 50 ₪ כולל מע"מ) או במסעדת אסאדו בורגר בר בצומת ווסט (בעלות נוספת  של 72 ₪).

 

מרכז המבקרים בראשית, ד.נ רמת הגולן, ע"י קיבוץ מרום גולן

לתיאום ביקור : איריס – מנהלת מרכז המבקרים   050-6831758

visitors@pri-beresheet.co.il  •  072-3359901